Tereza, září 2019 v Neratovicích
Milá Silvie,
rádi bychom Vám poděkovali nejen za báječný doprovod k porodu naší dcery Sofie, ale i za to, že jste nám v průběhu těhotenství byla oporou a rádkyní. Schůzky s Vámi mne vždy naplnily klidem a jistotou. Postupně jsem se utvrdila v tom, že si z plného srdce přeji, aby naše Sofie přišla na svět přirozenou, ale bezpečnou cestou, bez zbytečných zásahů a medikace. Bylo mi jasné, že v našich porodnicích může být velmi těžké tento postup prosadit, a že rodící žena bude mít mnoho starosti sama se sebou. Věděla jsem proto, že potřebujeme na místě svého člověka, kterému můžeme důvěřovat a který nám pomůže nezaujatě vyhodnotit situaci. To vše a mnohé další jsme u Vás našli.
Porod byl nakonec rychlý a velmi intenzivní. V porodnici v Neratovicích Vám evidentně důvěřují, a vědí proč😊, a proto nás nechali projít celým porodem plně podle naší režie a představ. Věděla jste, kdy a jak mi pomoci, kdy přiložit ruku k dílu, kdy poradit změnu pozice, a kdy naopak zůstat v pozadí a nechat mě kontrakce procítit. Splnila se všechna má porodní přání a ještě k tomu se nám narodila krásná a zdravá holčička.
Na porod naší malé Sofie budeme vždy vzpomínat jako na pozitivní zlom v našem životě, a to i díky Vám.
Děkujeme za to, co děláte a jaká jste.
Sofie, maminka Tereza a tatínek Honza