Helena, červen 2016
Silvie mě připravovala na porod a doprovázela u porodu našeho syna v červnu 2016 v Podolí. Moje zkušenost je jednoznačně pozitivní a určitě bych ji všem budoucím maminkám doporučila.
Před porodem jsme se Silvií měly několik sezení, kde jsme probraly všechny věci týkající se konce těhotenství, porodu, kojení ap. Jedno sezení bylo i spolu s partnerem, který neumí česky, a velmi jsme ocenili, že mohlo být v angličtině. Ukázala nám například cviky, které pomáhají před i během porodu, jak ulevit při kontrakcích apod. Pro mě osobně byly schůzky se Silvií hlavním zdrojem informací. Pomohla mi připravit se na porod a věřit tomu, že je to úplně přirozená věc, kterou zvládnu.
Jak se blížil termín porodu, byly jsme se Silvií v častějším kontaktu (sms, telefon). Silvie mi pomáhala rozpoznat, že vše probíhá normálně (trochu tvrdnutí břicha apod.). Po termínu stále porod nepřicházel, ale Silvie mě uklidnila, že je vše normální a miminko má stále čas. Porod začal týden po termínu, při prvních známkách jsem volala Silvii, ta mi dala rady, jak si ulevit od bolesti a kdy jet do porodnice. Na porodním sále mě pak Silvie povzbuzovala a hlavně motivovala ke změně poloh při porodu. Použily jsme také jeden ze cviků, který nejspíš miminku pomohl si správně najít cestu a po 2,5 hodinách na porodním sále se nám narodil krásný chlapeček.
