Michaela, září 2014
Milá Silvie,
ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za Vaši skvělou péči a podporu, kterou jste mi poskytla nejen během porodu, ale i před ním a po něm, což pro mě bylo neméně důležité. Už jenom vědomí, že budete v ten velký den se mnou, mě uklidňovalo a zbavovalo strachu z neznámého. To „ono neznámé“ se totiž daleko lépe překonává s někým, kdo s ním má nejen osobní zkušenost, ale zároveň je vybaven teoretickými znalostmi a praktickými dovednostmi, které jsou při porodu v péči o ženu potřebné a zajistí jí co největší možný komfort.
Ačkoliv můj porod nedopadl podle mých představ, protože musel být ukončen akutní sekcí z důvodu toho, že miminko zamotané do pupeční šňůry přestalo sestupovat, budu na něj vzpomínat: celou tu dobu jsem vnímala, jak jste se hezky o mě starala a pomáhala mi povzbuzováním a nejrůznějšími úlevovými technikami. Také pro mě byla velmi přínosná naše poporodní schůzka, kde jsme spolu znovu prošly můj porod a Vy jste mě ujistila, že všechno proběhlo, tak jak mělo, a že moje občasné pocity prázdnoty a selhání bezprostředně po porodu jsou normální. Že souvisejí s jeho operativním přerušením, jelikož nebyly rozptýleny hormony štěstí a euforie, které se vyplavují po přirozeně proběhnuvším porodu. Naštěstí všechno dobře dopadlo a díky tomu, že jsem klidná a smířená, můžu plně kojit a věnovat se tomu nejúžasnějšímu a nejhodnějšímu miminku, které tu vedle mě spokojeně spinká. A ty pocity štěstí a euforie si užívám právě teď!
Přeji Vám hodně dalších spokojených maminek!
